دیدار مسئول دبیرخانۀ حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با آیت الله کمیلی خراسانی

به گزارش معاونت اطلاع رسانی مؤسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید، مسئول دبیرخانۀ حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین فولادوند در آخرین روز فصل بهار ۱۴۰۰ با حضور در مؤسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید ضمن دیدار با آیت الله کمیلی به ارائۀ گزارشی درمورد خدمات این مؤسسه به جامعه علمی و به‌خصوص نخبگان دانشگاهی و حوزوی پرداختند.

 دیدار مسئول دبیرخانۀ حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه
با آیت الله کمیلی خراسانی

به گزارش معاونت اطلاع رسانی مؤسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید، مسئول دبیرخانۀ حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین فولادوند در آخرین روز خرداد ۱۴۰۰ با حضور در مؤسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید ضمن دیدار با آیت الله محمد صالح کمیلی به ارائۀ گزارشی درمورد خدمات این مؤسسه به جامعه علمی و به‌خصوص نخبگان دانشگاهی و حوزوی پرداختند.

در ابتدای جلسه، آقای حسین واثقی رئیس هیأت مدیرۀ موسسۀ انوار توحید، خلاصه‌ای از سوابق کاری، علمی و عرفانی آیت الله کمیلی خراسانی ارائه کردند و سپس دکتر فولادوند به تبیین اهداف و ضرورت‌های تشکیل اداره نخبگان با توجه به سخنان مقام معظم رهبری پرداختند.
ایشان با شرح بخشی از وظایف مهم مرکز امور نخبگان مرکز خدمات حوزه علمیه به بیان بخشی از عملکرد این مرکز در طول چند سال اخیر پرداختند و یکی از دغدغه‌های مهم نخبگان را وجود استاد توان‌مندی که بتواند پاسخ‌گوی نیازهای علمی و معنوی نخبگان باشد، بیان کرد.
در ادامه، حضرت آیت الله کمیلی با اشاره به این‌که مدرک‌گرایی از طرف دانش آموختگان و توجه صرف به داشتن مدرک از طرف تصمیم گیران حوزه‎‌های مختلف و نیز عدم دسترسی نخبگان دور از پایتخت باعث شده تا نخبگان در بعضی مقاطع به انزوا کشیده شوند؛ فرمودند: «در گذشته، شایستگی‌ها و توانایی‌های فرد، ملاک بکارگیری وی در حوزه‌های مختلف کاری بوده است.»
ایشان علاوه بر اهمیت نگاه ویژه به نخبگان و استعدادهای درخشان در حوزه های علیمه به تشریح میزان تاثیر معونیت و رشد تهذیبی در شخصیت‌های نخبه پرداخته و دربارۀ برنامه‌ریزی‌های تهذیبی و تربیتی در جهت رشد فضای معنوی  نکاتی بیان کردند.
در ادامه حجت الاسلام جواد سروری مدیر عامل مؤسسۀ توحید دربارۀ نامه حضرت آیت الله کمیلی به آیت الله اعرافی و پیشنهاد تشکیل مجمع علمای اخلاق توضیحاتی ارائه نمودند و بیان کردند: «اساس‌نامۀ‌ این مجمع، خدمت مدیر حوزه های علمیه تقدیم شده است.»
در ذیل این مطلب، مسئول دبیرخانۀ حمایت از نخبگان و استعدادهای برتر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ضمن استقبال از تشکیل چنین مجمعی، قول دادند تا مراحل اداری تصویب اساس‌نامه را پی‌گیری نمایند.
صحبت‌های پایانی را آقای حسین واثقی به ارائۀ توضیحاتی دربارۀ خدمات قابل ارائه توسط مؤسسۀ توحید و حوزه‌های مشترک همکاری بین مؤسسۀ توحید و اداره نخبگان اختصاص دادند.
اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پایگاه اطلاع رسانی آیت الله کمیلی خراسانی

جدیدترین مطالب

مطالب پایگاه