برگزاری سومین جلسه درس اخلاق حضرت آیت الله کمیلی خراسانی

برگزاری سومین جلسه درس اخلاق حضرت آیت الله کمیلی خراسانی

 

سومین جلسه درس اخلاق حضرت آیت الله کمیلی خراسانی با حضور شاگردان و علاقمندان آشنایی به معارف اسلامی در مسجد سلماسی قم برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه تحقیقاتی پویندگان انوار توحید، آیت الله کمیلی خراسانی با توجه به بیانات حضرت امام خمینی (ره) در کتاب شریف آداب الصلاه اظهار داشت:

در مراتب و حالات نفسانی دارای سه عالم طبیعت، مثال و حقیقت هستیم و باید تلاش کنیم با تزکیه نفس، مراقبه و ترک تعلقات از عالم نفسانی خارج شده و مستعد دریافت اخبار ملکوتی و الهی شویم.

آیت الله کمیلی خراسانی افزود: وقتی انسان به سرچشمه فیوضات الهی و رحمانی متصل شود، زمینه نزول الهامات و مبشرات الهی برایش فراهم می شود.

ایشان در بخش دیگری از سخنانش گفت: نماز مهم ترین صورت ملکوتی و ارتباط با خداوند است که آثار و برکاتش در افعال ظاهری انسان پیدا می شود.

این استاد اخلاق و عرفان عملی تصریح کرد: همانطوری که کشتی گیران در ابتدای تمرینات باید متحمل زحمات زیادی شوند تا به موفقیت برسند، سالکین طریق الی الله نیز باید در ابتدای سیر و سلوک خود با تمرین و مجاهده با نفس اماره کوشش کنند تا بر خواسته ها و تمایلات نفسانی خویش غلبه کرده و پیروز شوند.

ایشان ضمن تاکید بر تفکر در امور باطنی, حضور قلب در نماز را از ضروریات سیر و سلوک الی الله برشمردند.

آیت الله کمیلی خراسانی در پایان افزودند: یکی از راه های رسیدن به حضور قلب، خواندن و مرور اذکار و حالات نماز در قلب است و از جمله فواید نماز قلبی رسیدن به ذکر قلبی و توجه به باطن خویش است.

درس اخلاق آیت الله کمیلی خراسانی پیرامون شرح دروس اخلاقی حضرت امام خمینی (ره) روزهای یکشنبه بعد از نماز مغرب و عشا در محل مسجد سلماسی واقع در شهر مقدس قم، خیابان ارم، کوچه سلماسی برگزار و حضور برای عموم علاقمندان بلا مانع است.

اشتراک گذاری در email
Email
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.